Dobry blender nie jest zły

b3

Masz czasem ochotę napić się naturalnego koktajlu ze świeżych owoców, ale nie chce Ci się wychodzić z domu? Przerzucasz się na zdrowy tryb życia i przyda Ci się porcja zmiksowanych warzyw i jogurtu? Jeśli tak, blender w Twojej kuchni jest po prostu niezbędny. Który, z jaką mocą i za ile – sprawdź, co proponują producenci.

Sprzęt do blendowania teoretycznie powinien służyć przez lata. Warto więc w pierwszej kolejności patrzeć na jakość urządzenia, a nie przerażać się jego ceną. Jeśli dokonamy tańszego zakupu maszyny, w dodatku z krótką gwarancją, jedyne, co mamy zagwarantowane, to szybką usterkę. Tanie blendery mało znanych firm z reguły są w stanie miksować jedynie miękkie owoce czy jogurty. Nie zrobimy na nim ani drinka na kruszonym lodzie, ani masła orzechowego. Może więc jednak lepiej będzie, jeśli cena zejdzie na drugi plan, a my postawimy na jakość.

Jedną z ważniejszych rzeczy, która nie może umknąć naszej uwadze jest moc silnika. Dobry blender powinien mieć jej minimum 700 W. Te o mniejszej mocy nie są w stanie zmielić orzechów czy mrożonych owoców, łatwiej się przepalają, a przy tym chodzą dużo głośniej. Jednak różnica w cenie mocniejszej maszyny, także nie jest mała. Blendery firmy Bosch, Zelmer czy Phillips zaczynają się od 200, ale mogą dochodzić nawet do 600 złotych.

b

Uzależnione są one jeszcze od dodatkowych opcji, takich jak choćby wielkość pojemnika. Może zdarzyć się, że zdecydujemy się na tańsze, mniejsze szkło, które będzie zajmować niewiele miejsca w kuchni. Jednak kłopot pojawi się wtedy, gdy zechcemy przygotować koktajl dla więcej niż jednej osoby. Przelewanie napoju i dorabianie kolejnych porcji pochłonie zbyt wiele cennego czasu. Pojemnik może służyć także za pojemnik próżniowy, dzięki któremu zdołamy przetrzymać przygotowane posiłki na później.

b2

Nie wolno zapomnieć o sprawdzeniu przed zakupem jakości ostrzy. Najlepiej, żeby były wykonane ze stali nierdzewnej, która zdoła służyć na długi czas i nie spowoduje rdzawienia czy spadku ostrości noży. Poza tym im dłuższa gwarancja, tym lepiej. Da nam poczucie pewności, że jeśli firma oferuje naprawę na kilka lat, prawdopodobieństwo popsucia się sprzętu jest dużo mniejsze.

źródło: reviews.cnet.com

foto: reviews.cnet.com, urodaizdrowie.pl

 

Close
Wspieraj nas!
Polub nas na Facebooku i śledź na Twitterze
Przeczytaj poprzedni wpis:
d3
Dynia nie tylko na Halloween

Choć w świadomości niektórych dynia jest przede wszystkim symbolem Halloween, warto pamiętać, że może posłużyć jako podstawa do pysznych dań....

Zamknij